A következő okosotthon lehetőség, amit bemutatok az a világítás vezérlés, a fényforrások vezérlése. Távoli vezérlésű fények? Ez is lehetséges! Itt van 3 tipp, hogy hogyan!
Okoslámpák:
Manapság már számtalan gyártó portfóliójában megtalálható valamilyen okos fényforrás. Az okoslámpák különálló lámpák, amiket annyi formában megtalálhatunk már, de biztos lesz olyan, ami elnyeri tetszésünket. A telefonos applikációval összepárosítva tudjuk ők vezérelni. Ahhoz, hogy ezt az egész lakásban megtudjuk tenni, ahhoz mindenhova új lámpát kell vásárolnunk, és helyet is kell kerítenünk neki a szobákban. Ezért inkább hangulatvilágításként tudnám elképzelni.
Első megoldás!
Okosizzók:
Okosizzó, okoségő, okoskörte, nevezhetjük bárminek. Olyan villanyégőket hívunk most elő, amiknél az okos technológia a foglaltban lett elrejtve. Az okosizzót becsavarjuk a régi izzónk helyére (figyeljünk azért arra, hogy E14es, vagy E27es foglalattal próbálkozunk-e), és az applikációval társítva, már irányíthatjuk is a fényeket a lakásban. Kiszámolva, hogy ár/érték arányban mennyire jön ki, inkább ezt is csak hangulatvilágításnak tudnám elképzelni.
Második megoldás!
Okos világítás vezérlés:
A régi világítási rendszerünk felokosítása is egy lehetőség. Amikor az egyszerű világítási rendszerünkhöz a kapcsolók mögé teszünk modulokat és ennek segítségével irányítjuk. Természetesen itt a lehetőségek tárháza elég nagy, csak az szabhat határt, ha az izzók egyszerű izzók és nem tudod vele a fényerősséget és a színeket. Ehhez már vannak a fény erősségét és színét is változtató villanykörték - bármelyik elektronikai boltban beszerezhetőek. Viszont a sima egyszerű mezei izzót is lehet fel-, lekapcsolgatni, ezt pedig már automatizáltan is meg tudjuk tenni egy modul és egy központ segítségével.
Harmadik megoldás!
Okos világítás felhasználási tippek FIBARO rendszerben:
Jelenlét szimuláció:
A FIBARO okosotthon rendszer egyik olyan funkciója ez, ami fokozott biztonságot nyújt az intelligens otthon használójának.
Egy okosotthon tulajdonos életében is előfordul egy-egy hosszabb távollét, nyaralás, üzleti út. Vajon ilyenkor egy okosotthon hogyan viselkedik? Az intelligens ház rendszerével nyugodtabban végezheti üzleti dolgait, vakációját. Az okosotthon rendszer központi egysége sötétedés után véletlenszerűen kapcsolgatja a kültéri- és beltéri lámpákat az egyes helyiségekben, és a redőnyöket is automatikusan működteti az előre meghatározott beállítás szerint.

Fogadó fény:
Kellemes hazaérést biztosít az okosotthon rendszer fogadó fény funkciója.
Képzelje el, hogy elsőnek érkezik haza és amint kinyitja a kertkaput, kigyúlnak a kerti fények, majd beáll a garázsba és mikor belép a lakásba, kellemes zene fogadja, világítanak a lámpák a közlekedőben és a nappaliban. Mennyivel kellemesebb így hazaérkezni az okosotthon fogadó fényében, mint az üres sötét lakásban.

Éjszakai fény:
Egy intelligens ház éjszaka is dolgozik tulajdonosának legnagyobb örömére.
Ismerős az érzés, amikor hajnali kettőkor kibotorkál a mosdóba és vakító fény fogadja a villany felkapcsolásakor?
A FIBARO okosotthon rendszer segítségével könnyen megoldható, hogy ha az érzékelő mozgást érzékel, a folyosón és a mosdóban a lámpák minimális fényerősséggel felkapcsolódnak, dolgunk végeztével pedig kísérőfényt biztosítanak amíg visszabújunk ágyunkba, végül automatikusan lekapcsolódnak.

Még számtalan felhasználási lehetőség létezik, ezek csak ízelítőként szolgálnak. Tudtok még ti is mondani tippeket?